Virtual Sports Leaderboards

May: Track and Field Leaderboards

25M Assisted Walk:

Name:Qualifying Score:
Bernard Troutwine14.35 Seconds
Betty Steele15.52 Seconds
Mike Brennan16.69 Seconds
Sally McVey30.84 Seconds

100M Walk:

Name:Qualifying Score:
Norma Brinker39.91 Seconds
Allison Butler43.40 Seconds
Kelly Shimmin44.37 Seconds
Nancy Bersted46.41 Seconds
Rikki Kirsch48.28 Seconds
Vera McDonald56.40 Second
Kurt Noble57.61 Seconds
Lisa Kayla-Noble1 Minute 1.35 Seconds
Scott Olson1 Minute 6.89 Seconds
Stephanie Montrie1 Minute 8.22 Seconds
Cathy Heidenreich1 Minute 15.41 Seconds
Richard Sheinin1 Minute 23.72 Seconds

Female 100M Run:

Name:Qualifying Score:
Kathy Kindhart22.12 Seconds
Shawna Krzeminiski24.95 Seconds
Julianne Teele25.34 Seconds
Courtney Krueger25.93 Seconds
Megan Elizabeth Murphy26.31 Seconds
Dawn Skees28.04 Seconds
Ashton Anderson28.36 Seconds
Janet Vervynck31.68 Seconds
Liz Litvak32.50 Seconds
Alex Hauser41.50 Seconds
Katelyn Burk51.38 Seconds

Male 100M Run:

Name:Qualifying Score:
Austin Neill13.60 Seconds
Robert Kaluzny15.07 Seconds
Ethan Murray16.13 Seconds
Damerio Lane Jr.17.73 Seconds
Kenyon Love II17.78 Seconds
Connor Markiel18.25 Seconds
Schuyler Farris21.22 Seconds
Matthew Rizzo21.27 Seconds
Matthew Westover21.35 Seconds
Christian Cole23.03 Seconds
CJ Christy24.27 Seconds
Zeke Kaluzny27.40 Seconds
Alec Walker29.31 Seconds
Ayoyinka Akere29.34 Seconds
Tony Howard30.04 Seconds
Kirk Nelson30.14 Seconds
Jahari Clay35.00 Seconds
Joshua Rosenblum40.07 Seconds
Carlos Saavedra41.15 Seconds

400M Walk:

Name:Qualifying Score:
Rikki Kirsch3 Minutes 26.90 Seconds
Stephanie Montrie4 Minutes 21.33 Seconds
Lisa Kayla-Noble4 Minutes 51.22 Seconds

400M Run:

Name:Qualifying Score:
Damerio Lane Jr.1 Minute 47.82 Seconds
Matthew Westover1 Minute 52.93 Seconds
Courtney Krueger1 Minute 53.95 Seconds
Robert Kaluzny1 Minute 56.43 Seconds
Ayoyinka Akere2 Minutes 23.91 Seconds
Zeke Kaluzny2 Minutes 26.00 Seconds
Connor Markiel2 Minutes 30.00 Seconds
Liz Litvak2 Minutes 37.95 Seconds
Matthew Rizzo2 Minutes 48.40 Seconds
Allison Butler3 Minutes 14.25 Seconds
Austin Neill3 Minutes 25.00 Seconds
Kirk Nelson3 Minutes 25.99 Seconds
Alex Hauser3 Minutes 32.24 Seconds

1500M Run:

Name:Qualifying Score:
Damerio Lane Jr.9 Minutes 2.92 Seconds

3000M Run:

Name:Qualifying Score:
Caroline Colianne20 Minutes 32.44 Seconds

Female Mini Javelin Throw:

Name:Qualifying Score:
Alex Hauser10.43
Courtney Krueger10.25
Megan Murphy9.53
Katelyn Burk9.50
Kathy Kindhart9.20
Caroline Colianne8.96
Shawny Krzeminski7.90
Kelly Shimmin7.40
Lisa Kayla-Noble7.20
Janet Vervynck7.20
Nancy Bersted7.10
Liz Litvak5.82
Cathy Heidenreich5.60
Vera McDonald4.90
Dawn Skees4.60
Ashton Anderson4.50
Julianne Teele4.40
Betty Steele4.30
Norma Brinker3.60
Rikki Kirsch3.10

Male Mini Javelin Throw:

Name:Qualifying Score:
Ethan Murray14.70
CJ Christy14.60
Schuyler Farris14.60
Matthew Rizzo13.55
Kenyon Love II12.80
Scott Olson12.20
Kirk Nelson10.71
Christian Cole10.10
Tony Howard9.60
Austin Neill8.80
Damerio Lane Jr7.61
Bernard Troutwine7.50
Zeke Kaluzny6.15
Carlos Saavedra4.89
Mike Brennan4.20
Robert Kaluzny4.00
Connor Markiel3.30

Female Softball Throw:

Name:Qualifying Score:
Samantha Ruble30.48
Courtney Krueger25.93
Shawna Krzeminski18.10
Kathy Kindhart17.10
Alex Hauser15.30
Cathy Heidenreich15.20
Nancy Bersted14.60
Katelyn Burk14.40
Lisa Kayla-Noble12.22
Vera McDonald12.20
Janet Vervynck9.10
Dawn Skees9.10
Kelly Shimmin8.80
Stephanie Montrie8.65
Julianne Teele8.05
Ashton Anderson7.30
Betty Steele7.20
Rikki Kirsch5.00
Norma Brinker4.70
Sally McVey4.60

Male Softball Throw:

Name:Qualifying Score:
Kenyon Love II29.20
Matthew Rizzo27.90
Schuyler Farris22.60
CJ Christy20.10
Ethan Murray19.80
Christian Cole19.30
Kirk Nelson19.26
Damerio Lane Jr18.65
Tony Howard15.30
Austin Neill14.30
Matthew Westover13.45
Ayoyinka Akere13.40
Scott Olson13.20
Alec Walker11.90
Joshua Rosenblum11.65
Bernard Troutwine9.80
Zeke Kaluzny9.00
Robert Kaluzny6.65
Connor Markiel6.50
Mike Brennan6.40
Jahari Clay4.57
Richard Sheinin3.90

Tennis Ball Throw:

Name:Qualifying Score:
Jahari Clay6.40
Connor Markiel5.45
Rikki Kirsch4.40
Robert Kaluzny4.00

April: Track & Field Final Results

March: Traditional & Advanced Basketball Final Results

February: Floor Hockey Final Results

January: Snowshoe Final Results